Listopad 24 2014 23:21:18
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Informacja dla rodziców !

Dnia 27 listopada 2014r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się w Przedszkolu zebranie Rodziców.

Plan zebrania:

  1. Prelekcja nt. : Jak słuchać, by dzieci do nas mówiły, jak mówić, by dzieci nas słuchały?” – specjaliści z Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Krotoszynie.
  2. Indywidualne konsultacje ze   specjalistami.
  3. Zebrania w oddziałach.
admin dnia listopad 19 2014
Drukuj
Nowe zdjęcia w galerii

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w galerii !

 

Zdjęcia z Pasowania (oddział IV i VII) w galerii !

Zdjęcia z Pasowania (oddział II i III) w galerii !

Zdjęcia z Pasowania (oddział I) w galerii !

 


admin dnia paŸdziernik 10 2014
Drukuj
Wycieczka do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego

Pierwszy dzień  października zaczął się interesująco dla dzieci z oddziału Kubusiów i Biedroneczek, które  wraz ze swoimi nauczycielkami pojechały na  wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego do Uzarzewa koło Poznania. W zabytkowym pałacu i przyległych pawilonach maluchy poznały bogactwo i różnorodność zwierząt z całego świata m.in. od mieszkańców naszych lasów, łąk i pól  po te egzotyczne na czele z „wielką piątką afrykańską”: słoniem, bawołem, lwem, lampartem i nosorożcem. W kolejnych pawilonach poznały historię łowiectwa z dawnymi sposobami polowania, obejrzały kolekcję  ptaków, różnorodne środowiska dziko żyjących zwierząt oraz wystawę pt. „Jak pory roku po świecie wędrowały”.  Z dumą mogę oświadczyć, że maluchy z kobylińskiego przedszkola wykazały się znajomością zwierząt i bezbłędnie odpowiadały na pytania pani przewodnik, która pochwaliła ich nie tylko za wiedzę, ale także za wzorowe zachowanie.

admin dnia paŸdziernik 07 2014
Czytaj więcej · 40 czytań ·Drukuj
Podziękowanie

Dyrekcja, Nauczycielki, Personel oraz Dzieci Przedszkola w Kobylinie gorące słowa podziękowania składają:

  • Państwu Urszuli i Eugeniuszowi Drobińskim  z Rębiechowa, którzy w miesiącu wrześniu nieodpłatnie przekazali  warzywa dla naszej placówki. 
  • Pani Krystynie Włoszek, która ofiarowała zabawki dla naszych przedszkolaków.

Wyrażając swą wdzięczność życzymy wiele zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

admin dnia paŸdziernik 07 2014
Drukuj
Otwarcie nowego oddziału

29 września 2014r. w Zespole Szkoła Podstawowa  i Przedszkole w Kobylinie miało miejsce uroczyste otwarcie nowego  oddziału. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, Sekretarz Mirosław Sikora, Dyrektor Emanuela Czwojdzińska, Zastępca Dyrektora do spraw przedszkola Anna Krawczyńska. Burmistrz  Bernard Jasiński wraz z Emanuelą Czwojdzińską i Anną Krawczyńską przecięli symboliczną wstęgę. Dyrektor Anna Krawczyńska podziękowała Burmistrzowi za wsparcie oraz środki finansowe przekazane na uruchomienie VII oddziału w naszym przedszkolu. W przestronnej sali nie sposób nie zauważyć pięknych kolorowych mebli oraz funkcjonalnych zabawek i pomocy dydaktycznych. Oddział otrzymał nazwę "Pszczółki". Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały wierszyk i piosenkę przygotowaną na tę uroczystość. Goście życzyli dzieciom wesołej zabawy i dużo sukcesów w edukacji przedszkolnej.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia paŸdziernik 07 2014
Drukuj
Dzień Sprzątania Świata

19 września 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Sprzątania Świata”. Jak co roku nasi przedszkolacy, wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci, wraz z  nauczycielkami wzięli w nim udział. Nie znaleźliśmy dużo śmieci, co dobrze świadczy o mieszkańcach naszego miasta.

admin dnia paŸdziernik 07 2014
Drukuj
Wycieczka na Długołękę

18 września 2014 r. dzieci z oddziału III  ,,Krasnale” i oddziału IV ,,Misiaki” zwiedziły gospodarstwo rolne Państwa Heleny i Bronisława Koncewiczów na Długołęce.

Wycieczka miała na celu  poznanie pracy rolnika i wyglądu wsi. Pan Bronisław pokazał  przedszkolakom obejścia swojego gospodarstwa, zabudowania, sprzęt i wyposażenie. Atrakcją dla dzieci było wejście do ogromnego traktora ,,New Holland” z wielką koparową łyżką. Dużo wrażeń na maluchach wywarło spotkanie z hodowlanymi zwierzętami. Właściciele gospodarstwa opowiadali wiele ciekawostek o ich hodowli, a także nowoczesnym sprzęcie, który ułatwia pracę  w rolnictwie.

admin dnia paŸdziernik 07 2014
Czytaj więcej · 50 czytań ·Drukuj
Rekrutacja
Arkusz obserwacji
* Dziecko 3-letnie - Arkusz
* Dziecko 4-letnie - Arkusz
* Dziecko 5-letnie - Arkusz
* Dziecko 6-letnie - Arkusz
Galeria - migawki
TOP
RSS