Maj 27 2016 18:02:36
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2016/2017
admin dnia styczeń 28 2016
Drukuj
Ogłoszenie !

Informujemy, że dnia 20 kwietnia br. o godz. 13.30 odbędzie się zebranie  rodziców wszystkich dzieci zakwalifikowanych do przedszkola w Kobylinie

 na rok szkolny 2016/2017.

 


 

Rodziców wszystkich dzieci zakwalifikowanych prosimy o pisemne potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola na rok szkolny 2016/2017 do dnia

25 kwietnia 2016r.

Druk potwierdzenia jest do pobrania u wicedyrektora ds./ przedszkola lub na stronie internetowej przedszkola - www.przedszkolekobylin.pl

Druk pisemne potwierdzenie woli tutaj!

admin dnia kwiecień 18 2016
Drukuj
Konkurs ''Moja ulubiona postać z bajki''

Tekst niebawem...

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 

 

 


admin dnia kwiecień 15 2016
Drukuj
Z wizytą w stadninie koni

Dnia 13 kwietnia 2016 roku "Smerfy" udały się na wycieczkę do stadniny koni państwa Karoliny i Leszka Kowalkowskich - rodziców naszej koleżanki z grupy. Dzieci mogły spędzić kilka godzin na łonie natury, uczestnicząc w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Razem z  właścicielką i panem stajennym, zwiedzaliśmy stadninę oraz słuchaliśmy opowieści o życiu i pielęgnacji tych zwierząt. Każdy Przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć  się zwierzętom, a ochotnicy karmili konie smakołykami.

Po tych wrażeniach chętne dzieci  mogły  spróbować swoich sił w jeździe konnej, co było niezwykłym doświadczeniem dla naszych maluchów. Po przejażdżkach konnych dzieci z zaciekawieniem oglądały pokaz jazdy konnej w wykonaniu pracowników stadniny. Konie zaprezentowały się w pięknym stylu, z gracją pokonując przeszkody na wybiegu. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia kwiecień 15 2016
Drukuj
Z wizytą u pracowników Służby Zdrowia

Z wielką radością przedszkolaki z naszej placówki przygotowały się do obchodów Dnia Służby Zdrowia. Dzieci z laurkami i repertuarem wierszy i piosenek poświęconym zdrowiu wybrały się  7 kwietnia 2016 r. do Ośrodka Zdrowia i aptek w Kobylinie. Lekarze opowiadali o swojej pracy, panie pielęgniarki mówiły o swoich codziennych obowiązkach. Dzieci miały możliwość obejrzenia gabinetu zabiegowego oraz poznały niektóre narzędzia, urządzenia, które służą ratowaniu zdrowia.

Pracownicy Służby Zdrowia w bardzo ciekawy sposób opowiadali oni o swojej pracy. Wyjaśnili dzieciom  znaczenie szczepień ochronnych oraz jak należy zachować się w gabinecie lekarskim. Wszyscy zachęcali dzieci do dbania o higienę i do właściwego odżywiania. Przedszkolaki zadawały wiele pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Również podczas wizyt w aptekach dzieci miały możliwość zapoznania się z ich pomieszczeniami oraz wyposażeniem. Dowiedziały się też, na czym polega praca aptekarza.

Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za okazaną życzliwości, pomoc w promowaniu zdrowia, życzymy dalszych sukcesów w pracy.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia kwiecień 15 2016
Drukuj
Przedstawienie pt. ''Wiosna''

Dnia 07.04.2016 roku dzieci z grupy ''Biedroneczek'' zaprezentowały  najmłodszym koleżankom i kolegom  inscenizację pt. ''Wiosna''.

Podczas przedstawienia dzieci  wcielały się w różne role i z zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności. Piękne stroje, słowa wierszy, piosenek dostarczyły dzieciom wiele radości. Rekwizyty i dekoracja wprowadziła małych widzów w kolorowy świat baśni. Była to również okazja do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko.

Celem inscenizacji było rozbudzenie wrażliwości na piękno przyrody, dostarczenie radości dzieciom a przede wszystkim wspaniała zabawa . Po bardzo udanym debiucie występujący zostali w pełni  docenieni.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia kwiecień 15 2016
Drukuj
Międzynarodowy Dzień Czytania Dzieciom

Dzień 02 kwietnia 2016 r. ogłoszony został Międzynarodowym Dniem Czytania Dzieciom. W związku z tym 04 kwietnia br. w przedszkolu odbyło się widowisko pt. „Lokomotywa”. Dzieci brały w nim aktywny udział. Prowadzący zapraszał przedszkolaki na scenę i tam wspólnie z nimi recytował wiersze wielkiego poety Juliana Tuwima.

Wychowankowie wyruszyli  w podróż bajkową lokomotywą od stacji Bajkowice recytując wiersz „Lokomotywa” do stacji Śpiewowice. Podczas drogi przypomnieli sobie wiersz „Pan Tralaliński”. Następnie ruszyli do kolejnych stacji m.in. Ptaszkowice, Rzepkowice również wypowiadając treść  wierszy.

Widowisko bardzo się dzieciom podobało. Świadczyły o tym uśmiechy na ich twarzach.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia kwiecień 11 2016
Drukuj
Galeria - migawki
TOP
RSS