Wrzesień 01 2014 20:31:55
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Termin rekrutacji uzupełniającej

Termin  rekrutacji  uzupełniającej   do  Przedszkola  w  Kobylinie

na  rok  szkolny  2014/2015

tutaj !

admin dnia lipiec 28 2014
Drukuj
Wyprawka dla dziecka

- 2 bibuły kolorowe – kolory dowolne

- 2 duże brystole (1 biały, 1 kolorowy)

-2 bloki techniczne białe

-1 blok techniczny kolorowy

- papier kolorowy

- nożyczki

- duży pędzel

- kredki „Bambino” w twardej oprawie, pastele

- kolorowanka

.....czytaj więcej....

admin dnia sierpień 26 2014
Czytaj więcej · 208 czytań ·Drukuj
Zakończenie roku szkolnego

W miesiącu lipcu czynny będzie oddział dyżurujący. Dzieci, które będą chodziły w tym okresie do przedszkola, prosimy zgłaszać u nauczycielek w oddziałach do dnia 18 czerwca br. 

Uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego odbędą się w naszej placówce w następujących terminach:

  • Środa – 25.06.2014r. - godz. 11.30 – oddziały – V – „Misiaki” i VI – „Smerfy”
  • Czwartek – 26.06.2014r. - godz. 11.30 – oddziały – III – „Motyle” i IV – „Biedroneczki”
  • Piątek – 27.06.2014r. – godz. 11.30 – oddziały – I "Krasnale" i II "Kubusie"

Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału

w tych uroczystościach.

admin dnia czerwiec 18 2014
Drukuj
VI Otwarty Przegląd Piosenki Przedszkolaka

W niedzielę 8 czerwca br. w ramach Dni Koźmina Wlkp. odbył się VI  Otwarty Przegląd  Piosenki Przedszkolaka pod hasłem: „Wielki Mały Człowiek”. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział około 70 wykonawców.

Przedszkole w Kobylinie reprezentowali: Zuzanna Pawlicka i Bartosz Flak z oddziału Biedroneczek, Kamil Klepacki z oddziału Krasnali,  Miłosz Klepacki z oddziału Smerfów oraz Krzysztof Małecki z oddziału Misiaków, którzy pięknie zaprezentowali utwory z przedszkolnego repertuaru. Umiejętności wokalne jednego z naszych wychowanków doceniło jury, przyznając III miejsce w kategorii 6-7 lat Krzysiowi Małeckiemu, którego do występu przygotowała pani Jadwiga Wira. Pozostałe dzieci zostały przygotowane przez panie -  Małgorzatę Szlachetkę, Agatę Kozłowską i Dorotę Jackowską

Krzysiowi serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom przeglądu dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie kobylińskiej placówki, nauczycielkom za przygotowanie dzieci, a rodzicom za pomoc w tych przygotowaniach.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 18 2014
Drukuj
Pikniki rodzinne

Na przełomie miesiąca maja i czerwca br. nauczycielki i rodzice wszystkich oddziałów przedszkolnych zorganizowali  pikniki rodzinne, które stanowiły połączenie obchodów Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca. Odbywały się one w piątkowe i w sobotnie popołudnia w plenerze. Na początku imprez przedszkolacy prezentowali program artystyczny, przygotowany specjalnie na tę okazję i obdarowywali rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po części oficjalnej następowały wspólne dla dzieci i rodziców gry rekreacyjne, zawody sportowe, tańce oraz biesiadowanie przy obficie zaopatrzonych przez rodziców stołach. Wspaniała zabawa, piękna pogoda, humor,  uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców dominowały w czasie pikników, które na długo zostaną w pamięci ich uczestników.

  • Oddział II - zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!
  • Oddział III - zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!
  • Oddział VI - zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


admin dnia czerwiec 18 2014
Drukuj
Przedstawienie ''Złoty promyczek''

Dnia 30 maja 2014r. wszyscy przedszkolacy udali się do sali w przy ul. Strzeleckiej w Kobylinie na przedstawienie pt. „Złoty promyczek”. Kaliscy aktorzy zaprosili tym razem dzieci do szczęśliwego królestwa, gdzie wszyscy są radośni i weseli oprócz małego królewicza, który jest smutny i nieszczęśliwy. Smutny chłopiec spotyka jednak w ogrodzie dziewczynkę- Złotego promyczka. Królewicz uważa, że w szczęśliwym królestwie jest nudno. Złoty promyczek chce pomóc królewiczowi, który uważa, że szczęście jest gdzie indziej, w dalekim świecie. Czarna królowa- władczyni królestwa ciemności chce zabrać królewicza w świat. Z pomocą przychodzi Złoty promyczek, który próbuje odnaleźć królewicza.  Pomaga jej dobre drzewo, które uwalnia szczęście, a wiatr rozwiewa je po krainie mroku. Królewicz przekonuje się, że szczęście można odnaleźć blisko, nie trzeba go szukać zbyt daleko... bo najważniejsze jest "dobre serce dać za darmo, sto uśmiechów słać co rano!".

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 18 2014
Drukuj
Spotkanie z Przedstawicielami Koła łowieckiego ''Bażant''

Przedstawiciele koła łowieckiego „Bażant” – pan Wojciech Bała – prezes oraz pan Mirosław Jackowski – łowczy odwiedzili w dniu 29.05.2014r. przedszkole w Kobylinie. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy członków koła łowieckiego. Nasi goście opowiedzieli w ciekawy sposób o swoich zajęciach, o ochronie lasów i jego mieszkańców, zaprezentowali mundur łowczego. Pan prezes koła opowiadał o ochronie zwierząt, jako temacie pokrewnym i niejako związanym z procederem kłusownictwa. Podkreślał, iż wciąż olbrzymia skala kłusownictwa skłania do bardziej wzmożonych działań związanych z ochroną zwierzyny łownej. Poza tym dzieci wysłuchały opowieści o zwierzętach występujących na terenach koła łowieckiego „Bażant”: bażantach, zającach, lisach, sarnach, jeleniach. Przedszkolacy otrzymali w prezencie od łowczych materiały edukacyjne, kolorowanki, książeczki oraz słodycze. Spotkanie to było doskonałą okazją do propagowania właściwych postaw wobec świata przyrody. Przedszkolacy zostali zaproszeni przez leśników na wycieczkę edukacyjną do siedziby koła łowieckiego „Bażant”.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 18 2014
Drukuj
Rekrutacja
Arkusz obserwacji
* Dziecko 3-letnie - Arkusz
* Dziecko 4-letnie - Arkusz
* Dziecko 5-letnie - Arkusz
* Dziecko 6-letnie - Arkusz
Galeria - migawki
TOP
RSS