Listopad 30 2015 10:45:09
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Święto Niepodległości

Z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj  w przedszkolu w Kobylinie odbył się uroczysty apel. Rangę wydarzenia podkreślały galowe stroje wszystkich przedszkolaków oraz dorosłych, ozdobione kotylionami w narodowych barwach.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie cała społeczność przedszkolna wyrecytowała wiersz pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały” oraz zaśpiewała piosenkę pt. „ Polska”.  Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, miłości do ojczyzny oraz kształtują szacunek do symboli narodowych.

 Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia listopad 16 2015
Drukuj
Spotkanie z leśnikiem

Dnia 6 listopada 2015 r. do naszego Przedszkola przybył pan Andrzej Olek, który jest leśnikiem w Nadleśnictwie Krotoszyn. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z młodszych oddziałów od I – IV. Przedszkolacy z wielkim zainteresowaniem słuchali gościa, który opowiadał na czym polega jego praca i czym się zajmuje. Podstawowym obowiązkiem leśnika  jest troska o las, sadzenie drzew, ich ochrona  przed szkodnikami. Przypomniał  też naszym milusińskim, jak należy zachowywać się w lesie. Omówiona również została  kwestia dokarmiania zwierząt  w czasie zimy. Nasi przedszkolacy przyłączyli się do akcji zbierania kasztanów dla zwierząt leśnych, za co nasz gość serdecznie podziękował.

 Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia listopad 16 2015
Drukuj
Wycieczka do piekarni

Dnia 29 października czterolatki z oddziału "Smerfów" udały się na wycieczkę do piekarni przy ulicy Kopernika w Kobylinie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość przyglądania się pracy piekarzy i zwiedzania pomieszczeń zakładu pracy. Z wielkim zainteresowaniem  poznawały  produkty potrzebne do wypieku pieczywa oraz etapy jego powstawania. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, w którym pieczony jest chleb. Na zakończenie wizyty dzieci zostały obdarowane pysznymi rogalikami. Dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki.

 Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia listopad 16 2015
Drukuj
Wycieczka do ''Szkółki Leśnej'' w Kuklinowie

Dnia 23 października dzieci z oddziału V – „Misiaków” i oddziału VI – „Krasnali” odbyły wycieczkę do „Szkółki Leśnej” w Kuklinowie – Nadleśnictwa Krotoszyn. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody dla naszych wychowanków. Dzieci zapoznały się z pracą leśnika i zwiedziły teren szkółki. Z pięknych tablic dowiedziały się, jakie gatunki drzew sadzi się w tym miejscu, widziały ich nasiona, miały okazję szukać nasion w zebranych szyszkach. Pani leśnik – Barbara Olek opowiedziała przedszkolakom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w lesie. Na pochwałę zasługuje fakt, że nasi mali przyjaciele przyrody wiedzieli, że w lesie nie wolno śmiecić, palić ognia, by go nie rozprzestrzenić, że nie wolno hałasować, by nie płoszyć zwierząt, nie niszczyć roślin itp.

admin dnia paŸdziernik 27 2015
Czytaj więcej · 40 czytań ·Drukuj
Pasowanie na Przedszkolaka

W dniach 20, 21, 22  października 2015r. w przedszkolu w Kobylinie  odbywały się uroczystości  ,,Pasowania na Przedszkolaka”.  Wszystkie dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją edukację w naszej placówce składały ślubowanie i zostały oficjalnie przyjęte w poczet społeczności przedszkolnej. Każdą uroczystość uświetniały występy starszaków z oddziału ,,Krasnali”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia maluchy otrzymały Dyplomy Pasowania na Przedszkolaka.


Zdjęcia z uroczystości Pasowania, znajdują się w dziela Galeria !

admin dnia paŸdziernik 27 2015
Drukuj
Spotkanie z policjantem

Dnia 21 października 2015r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z policjantem, panem Tomaszem Lesińskim z Posterunku Policji  w Kobylinie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, wytłumaczył do czego służą elementy wyposażenia policjanta i jaka jest rola policji w życiu publicznym. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć prawdziwe kajdanki, lizak, przymierzyć czapkę, co sprawiło im ogromną frajdę. Ponadto pan policjant zwrócił uwagę na to, jak ważne jest noszenie odblasków i zachowanie bezpieczeństwa podczas zabawy. Każdy oddział otrzymał gazetkę o Pyrku oraz kamizelki odblaskowe.

admin dnia paŸdziernik 27 2015
Czytaj więcej · 50 czytań ·Drukuj
Wycieczka do lasu

Dnia 20.10.2015 r. przedszkolaki z grupy VII, wraz z nauczycielką i opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do Szkółki Leśnej w Kuklinowie. Przewodnikiem wycieczki była pani Barbara Olek, która zaprosiła dzieci do wspólnej rozmowy na temat lasu i jego mieszkańców. Przedszkolacy chętnie uczestniczyli w pogadance i spontanicznie odpowiadały na pytania. Dużą atrakcją dla maluchów była możliwość zabawy na tablicy interaktywnej. Towarzystwo wypreparowanych eksponatów zwierząt i ptaków stanowiło tło do pamiątkowych zdjęć. Po krótkim spacerze po terenie szkółki nadszedł czas na pieczone kiełbaski.

admin dnia paŸdziernik 27 2015
Czytaj więcej · 39 czytań ·Drukuj
Rekrutacja
Arkusz obserwacji
* Dziecko 3-letnie - Arkusz
* Dziecko 4-letnie - Arkusz
* Dziecko 5-letnie - Arkusz
* Dziecko 6-letnie - Arkusz
Galeria - migawki
TOP
RSS