PaŸdziernik 24 2016 01:44:31
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

odbędzie się  dnia 27.10.2016r. o godz. 13.15

(nowoprzyjęte dzieci z oddziału „Biedronek”, „Pszczółek”, „Motyli” i „Smerfów”)

 

Serdecznie zapraszamy!

admin dnia paŸdziernik 21 2016
Drukuj
Podziękowania !

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Dzieci Przedszkola w Kobylinie

składają serdeczne podziękowania

Panu Tomaszowi Gorweckiemu za wymalowanie lamperii w sali oddziału „Pszczółek”,

Pani Monice Wielebskiej za podarowanie dzieciom z oddziału „Motyli” chomika i klatki z całym

wyposażeniem

oraz Przedstawicielom Akademii Reissa za darmowe przeprowadzenie treningów dla wszystkich

przedszkolaków.

admin dnia paŸdziernik 21 2016
Drukuj
Wizyta na poczcie

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 

 

 

 

admin dnia paŸdziernik 21 2016
Drukuj
Spotkanie z policjantami

Dnia 17 października 2016 r. przedszkolaki z oddziału „Kubusiów” i „Motyli” spotkały się  z policjantami:  st. asp. Tomaszem Lesińskim i asp. sztab. Mariuszem Polnym z Posterunku Policji  Kobylin. W oddziale „Biedronek” tego samego dnia z wizytą był st. sierż. Marcin Szumera. Spotkania przebiegały w bardzo przyjaznej  atmosferze. W kolejnym dniu przedszkolaków z oddziału „Krasnali” odwiedził st. asp. Michał Skupin.

 Policjanci w przystępny i zajmujący  sposób przybliżyli  dzieciom zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w sytuacjach dnia codziennego oraz w ruchu drogowym. Przedszkolacy mieli okazję obejrzeć mundur, kajdanki, lizak  oraz inne akcesoria potrzebne w pracy policjanta. 

Na zakończenie miłego spotkania maluchy serdecznie podziękowały gościom za wizytę w przedszkolu,  wręczając im pamiątkową laurkę. W rewanżu każdy przedszkolak otrzymał czekoladkę oraz obrazek do kolorowania z policyjną maskotką - „Pyrkiem”.

Serdecznie dziękujemy panom policjantom za to, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia paŸdziernik 21 2016
Drukuj
Z wizytą w mini zoo

29.09. 2016 roku "Smerfy" i "Misiaki" udały się na wycieczkę do państwa Kowalkowskich - rodziców naszej koleżanki z przedszkola. Dzieci mogły spędzić kilka godzin na łonie natury. Podczas wycieczki przeżyliśmy moc atrakcji. Zwiedzaliśmy mini zoo, oglądaliśmy dziki i daniela, a nawet mogliśmy karmić zwierzątka, przyglądając im się  z bliska. Wycieczka  udała się nam znakomicie. Dzieci wróciły przepełnione wrażeniami. Gospodarzom dziękujemy za miłe przyjęcie.


Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia paŸdziernik 17 2016
Drukuj
Wycieczka do lasu

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody  dnia 27 września  br. grupy  "Smerfy" i "Krasnale" wraz z wychowawczyniami,  wybrały  się na wycieczkę do pobliskiego lasu .

Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę, dowiedziały się między innymi czym zajmują się leśnicy, jak wygląda piętrowy układ lasu, oraz jak należy się zachowywać w lesie. Prawdziwą frajdą było szukanie ciekawych okazów przyrodniczych np. małych szyszeczek, wielobarwnych liści, czy drobnych gałązek z porostami. Szukaliśmy także grzybów ale niestety takich nie było. Piękna złota polska jesień !

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia paŸdziernik 17 2016
Drukuj
Realizacja programu "Archi - przygody" w grupie VI "Krasnali" - zajęcie V i VI

Dnia 10 października „Krasnale” uczestniczyły w kolejnych zajęciach programu „Archi - przygody” z cyklu „Schronienie”. Dzieci obejrzały film pt. „Trzy małe świnki”, a następnie rozmawiały z panem architektem na temat materiałów użytych do budowy domów w bajce. Określały, który materiał do budowy okazał się najtrwalszy, a który był najmniej trwały i dlaczego. Pan Sebastian zaprezentował kawałki drewna, cegły, piaskowca, by dzieci poznały cechy tych materiałów i omówił ich zastosowanie.

Wychowankowie zainspirowani opowiadaniem i podzieleni na grupy przystąpili do budowy schronień. Tym razem budowali swe makiety z plasteliny, gliny, drewienek i różnego rodzaju patyków z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Powstał świetny bunkier z czasów II wojny światowej, igloo, schronisko dla zwierząt, chatka z drewna oraz jaskinia.

admin dnia paŸdziernik 11 2016
Czytaj więcej · 6 czytań ·Drukuj
TOP
RSS