Grudzień 07 2016 19:12:58
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Święto Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzone jest Święto Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również dzieci z naszego przedszkola w Kobylinie. Każde dziecko tego dnia przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Na holu przedszkola dzieci uczestniczyły w uroczystości przygotowanej z tej okazji. Maluchy poznały historię  powstania Święta Pluszowego Misia oraz imię pierwszego misia – Teddy, brały  udział w zorganizowanych konkursach oraz wspólnie bawiły się przy piosenkach o misiach. Tego też dnia odwiedził nasze przedszkole Miś Teddy – Eddi, który razem z panią Małgosią Juskowiak bawił się z przedszkolakami. Jego wizyta bardzo podobała się dzieciom. Miś Teedy - Eddi przywitał się i pożegnał się z dziećmi w języku angielskim. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały bajkę pt. „Miś Uszatek” wyświetloną na dużym ekranie oraz zostały obdarowane słodką niespodzianką – Misiem – Lubiesiem.  Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy” !

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia grudzień 05 2016
Drukuj
Wizyta u weterynarza

Dnia 23.11.2016 r. dzieci z grupy Biedronek wybrały się do gabinetu weterynarii Pani Agaty Kelnerowskiej – Kołaty. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły bliżej poznać ten niezwykły zawód. Pani doktor opowiedziała dzieciom o pracy weterynarza, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy oraz wytłumaczyła przedszkolakom jak należy postępować gdy spotkamy chore zwierzątko. Mieliśmy okazję zobaczyć wyposażenie lecznicy: gabinet zabiegowy, zestaw do podawania kroplówki, fonetoskop. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci był przyprowadzony przez Panią Agatę zaprzyjaźniony kot. Każde z dzieci mogło go pogłaskać lub posłuchać bicia jego serca. Dowiedziały się jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, jak należy dbać o domowych pupilków, a szczególnie jak przygotować ich do nadchodzącej zimy. Pani doktor udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dzieci. Na koniec pobytu przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w lecznicy i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia listopad 25 2016
Drukuj
Realizacja programu "Archi - przygody" w grupie VI "Krasnali" - zajęcie XII

W dniu 23 listopada do grupy VI „Krasnali” Przedszkola w Kobylinie pan architekt przyjechał po raz ostatni. Odbyły się zajęcia na temat „Przyjazne miasto i miejscowość”, które miało na celu kształtowanie u dzieci poczucia przestrzeni wielofunkcyjnej jako zdrowego środowiska, z jednoczesnym zapewnieniem dostępności dla wszystkich oraz ochrony zasobów naturalnych. Jakie więc zadanie czekało dzieci? Musiały wziąć pod uwagę i przemyśleć w swej pracy oczekiwania człowieka wobec zurbanizowanego środowiska, znaczenie przestrzeni publicznej i bliskiego, codziennego dostępu do żywej przyrody. Budowały w trzech grupach nie domostwo, osiedle, fragment miasta, ale wykonywały całe makiety miasta. I to samodzielnie. Nie było problemów z wyrysowaniem dróg, ustawieniem domów, zagospodarowaniem terenu. Dzieci są twórcze i same po określeniu cech makiety podejmowały zgodne działania w grupach. Podczas pracy negocjowały o lokalizacji obiektów i powiązań oraz ich poszczególnych funkcji. Gdy makiety wyeksponowano na wystawie, dzieci bez problemów oznaczyły chorągiewkami miejsca nauki, zabawy, zieleni, dróg, jak kiedyś na wcześniejszej wycieczce w terenie. Okazało się, że świetnie rozplanowały obszar, gdyż białych chorągiewek do oznaczenia miejsc niewykorzystanych na ich makietach było najmniej.

admin dnia listopad 25 2016
Czytaj więcej · 15 czytań ·Drukuj
Realizacja programu "Archi - przygody" w grupie VI "Krasnali" - zajęcie XI

Dnia 16 listopada po raz jedenasty spotkaliśmy się z panem Sebastianem Skrzydlińskim. Było super, super, super! Wreszcie dostaliśmy glinę!

Nasze dzisiejsze zajęcia miały temat „Konstrukcje” i zakładały poznanie rodzajów różnych konstrukcji, uświadomienie wpływu materiałów budowlanych na formę architektoniczną oraz poznanie prostych technik budowania, poznania warsztatu budowania formy zarówno w sposób „konstruktywistyczny, jak i „rzeźbiarski”. Trudne zagadnienia? Wcale nie! Zajęcie fajne! Dzieci twórcze i zaangażowane.

Zanim przyjechał pan architekt pani wychowawczyni zrobiła niespodziankę dzieciom i przygotowała gazetkę na temat najciekawszych budowli na świecie, także tych w Polsce. Potem pan Sebastian zaprezentował dzieciom prezentację wybranych budowli, na przykładzie których omówił użyte materiały i rozwiązania konstrukcyjne – fundamenty, ściany, dachy, „wiszące” mosty, krzywe domki, „pływające” budowle.

admin dnia listopad 25 2016
Czytaj więcej · 9 czytań ·Drukuj
Z wizytą w muzeum bombki w Miliczu

Dnia 18 listopada br. dzieci z oddziałów Smerfów i Misiaków wraz z wychowawczyniami udały się na autokarową wycieczkę do Milicza, do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego, w którym mieści się Muzeum Bombki.

Komnata Bombki jest kulturowym dziedzictwem regionu Doliny Baryczy. Została tu wyeksponowana kolekcja ponad 6 tys. modeli szklanych ozdób choinkowych, wykonywanych tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami w dawnej, milickiej fabryce bombek – największej w Polsce do 2008 roku.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z procesem powstawania tych produktów. Brały udział w lekcji muzealnej pt. "Tradycja Drzewa Bożonarodzeniowego", rysowały listy do Świętego Mikołaja i uczestniczyły w  warsztatach zdobienia pierników. Zadowolone, uśmiechnięte i bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do przedszkola.

Dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu wycieczki.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia listopad 21 2016
Drukuj
Konkurs plastyczny "Ekoduszek"

Tradycyjnie, jak co roku wychowankowie Przedszkola w Kobylinie wzięli licznie udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym w ramach 21 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej – Krotoszyn 2016.

Dzieci wykonały prace różnymi technikami plastycznymi na temat „Ekoduszek”. Jury w składzie: przewodniczący Paweł Mizera, Magdalena Minta (Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy) i Beata Ulbrych (Krotoszyński Ośrodek Kultury) wśród 543 nadesłanych na konkurs prac nagrodziło 45 prac. W kategorii przedszkoli przyznano 14 nagród.

Dnia 17 listopada br. o godz. 1700 w Kinie Przedwiośnie w Krotoszynie podczas wernisażu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Dla naszego przedszkola nagrody i pamiątkowe dyplomy zdobyły „Krasnale” z oddziału VI: Maria Krawczyk, Zofia Jackowska i Dominik Panek.

admin dnia listopad 21 2016
Czytaj więcej · 14 czytań ·Drukuj
Realizacja programu "Archi - przygody" w grupie VI "Krasnali" - zajęcie X

Dnia 14 listopada 2016 roku „Krasnale” uczestniczyły w ciekawym zajęciu na temat „Przedszkole i jego otoczenie”. Zajęcie to miało na celu poznanie najbliższego otoczenia i uświadomienie dzieciom funkcji, które powinno ono spełniać z uwzględnieniem potrzeb społeczności oraz możliwości dokonywania pozytywnych zmian w znanej przestrzeni.

Pan Sebastian Skrzydliński najpierw pokazał dzieciom satelitarne zdjęcie naszej placówki i jej terenu na ekranie rzutnika, wyjaśnił, na czym będzie polegało zadanie na spacerze badawczym. Sześciolatki określiły i zaznaczyły lokalizację budynku, ogrodzenia, drogi dojazdowe itd. Gdy grupa szybko przygotowała się do wyjścia w teren, każde z dzieci otrzymało po dwie chorągiewki w różnych kolorach. Choć na dworze było zimno, przedszkolacy mieli prawdziwą frajdę w oznaczaniu funkcji pobliskich miejsc i wbijaniu chorągiewek w odpowiednie miejsca w terenie. Zadaniem przedszkolaków było: kolorem żółtym oznaczyć ścieżki i drogi, kolorem zielonym – zieleń, kolorem czerwonym – miejsca do zabawy, kolorem niebieskim – miejsca do nauki, a kolorem białym dzieci musiały oznaczyć wszystkie miejsca ich zdaniem niewykorzystane. Prócz tego – jednocześnie po oznakowaniu danego obszaru, wspólnie z panem architektem dzieci porównywały fizyczną przestrzeń z zapisami na mapie papierowej w skali 1:200 i oznaczały te same miejsca kolorowymi flamastrami odpowiadającymi kolorom chorągiewek.

admin dnia listopad 21 2016
Czytaj więcej · 12 czytań ·Drukuj
TOP
RSS