Sierpień 23 2017 09:57:02
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Rekrutacja uzupełniająca

Od dnia 10 maja rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca !

 

Terminy i kryteria rekrutacji do przedszkola

  • Kryteria rekrutacji do przedszkola i oddziałów przedszkolnych tutaj !
  • Harmonogram rekrutacji do przedszkola i oddziałów przedszkolnych tutaj !
admin dnia maj 10 2017
Drukuj
Dni adaptacyjne w Przedszkolu w Kobylinie

Od dnia 06. VI. do dnia 08.VI. 2017 r. w naszym kobylińskim przedszkolu odbywały się dni adaptacyjne dla nowych dzieci, które przyjdą do placówki po raz pierwszy we wrześniu. Dzieci przybyły wraz ze swoimi opiekunami i zwiedziły sale oraz pomieszczenia przedszkola. Bardzo aktywnie brały udział w zabawach swobodnych. Nauczycielki przeprowadziły pierwsze proste zabawy w kole lub ze śpiewem z tymi maluchami, które chętnie podjęły taką działalność. Rodzice mieli okazję zaobserwować pierwsze reakcje swych pociech podczas zabaw, nawiązywania kontaktu z nauczycielką i zrobić próbę samodzielności swego malucha. Dzieci w ostatnim zaproszonym dniu obejrzały przedstawienie kostiumowe pt. „Kot w butach” w wykonaniu swych kolegów ze starszych grup. I tak, jak co roku nie brakowało słodkich cukierków, a na koniec zostały obdarowane balonikami.

Dzięki takim zajęciom wiele dzieci w przyszłym roku szkolnym pokona proces adaptacji do nowych warunków o wiele szybciej. Zapytane, czy jeszcze przyjdą do przedszkola, większość maluszków odpowiadała, że tak. Wierzymy, że nie będą mocno płakać, gdy zostaną wkrótce sami bez rodziców. Należy jednak już teraz podejmować z dziećmi częste rozmowy w domu na ten temat i odpowiednio przygotowywać je do tego ważnego w ich życiu momentu. Mamy nadzieję, że ten cykl odwiedzin owocnie się do tego przyczyni.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 13 2017
Drukuj
W kosmicznym świecie planet

Dnia 5 i 6 czerwca 2017 roku przedszkolaki z grup "Misiaków", "Smerfów", "Krasnali", "Pszczółek" i "Motyli" wyruszyły w edukacyjną podróż w mobilnym PLANETARIUM, które zabrało początkujących astronomów na wycieczkę w czasie i przestrzeni. Ta nowoczesna forma edukacji pozwoliła przenieść się w odległy świat planet i galaktyk. Maluchy były zafascynowane Układem Słonecznym, planetami i pojazdami kosmicznymi.
Za pomocą prezentowanych filmów edukacyjnych dzieci poznały wszechświat poprzez zabawę. Zajęcia te  wzbudziły  zaciekawienia najmłodszych odbiorców otaczającym wszechświatem. Kosmos uchylił przed nami mikroskopijny rąbek tajemnicy.


Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 13 2017
Drukuj
Festyn z okazji Dnia Dziecka

Dnia 31 maja w naszym Przedszkolu w Kobylinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolacy wszystkich grup bawiły się wesoło na powietrzu przy muzyce, robiły bańki mydlane, korzystały z zajęć Akademii Reissa, skakały na dmuchanych zamkach i trampolinie. Miały robione pamiątkowe zdjęcia, malowane twarze i farbowane włosy. Nie zabrakło też pysznych słodyczy - deserów, truskawek, placka i cukierków. Zabawę dzieciom umilali też nasi kochani rodzice przebrani za bajkowe postacie. Niespodzianką były odwiedziny Pyrka – policyjnej maskotki i zabawa z panami policjantami z Krotoszyna. Dzieci bawiły się świetnie! Dopisała także pogoda, nie padało, a co najważniejsze było chłodniej i pogoda nie dawała się we znaki. Dzieci wróciły do domów zmęczone, ale rozbawione i zadowolone.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom, a w szczególności rodzicom, którzy uświetnili nasz festyn. Bez ich pomocy nie byłoby tylu wrażeń i emocji !

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 08 2017
Drukuj
Kot w butach

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 

 

 

 


admin dnia czerwiec 08 2017
Drukuj
Eliminacje rejonowe w Kaliszu

Dnia 30 maja br. odbyły się w Kaliszu, eliminacje rejonowe do XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaka Czerwonak 2017. Dwudziestu pięciu małych solistów z powiatów: krotoszyńskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, ostrzeszowskiego i z Kalisza  walczyło o wejście do finału. Poziom  umiejętności wokalnych śpiewających przedszkolaków był bardzo wysoki i wyrównany. Nasze przedszkole reprezentowały dwie wokalistki: Aleksandra Jarosz oraz Zuzanna Jarus. Dziewczynki zaśpiewały bardzo ładnie, otrzymując za swoje występy gromkie brawa. Jury pod przewodnictwem Pana Remigiusza Wojciechowskiego, w składzie: Anna Bakalarek, Magdalena Żarnecka, Borys Przetakiewicz i Grzegorz Walendowski miało trudne zadanie, aby wybrać reprezentantów rejonu kaliskiego, którzy wystąpią podczas finału  11 czerwca w Koziegłowach koło Poznania.  Wśród finalistów znalazła się reprezentantka Kobylińskiego Zespołu -  Joanna Łuczak. Gratulujemy Asi udanego występu i  trzymamy kciuki !

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 08 2017
Drukuj
Zajęcia animacyjne

Dnia 26 maja br. dzieci z oddziału Krasnali zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej na zajęcia animacyjne, prowadzone w ramach Festiwalu Simchat Chajim pt.: „Czytanki. Tuwim i Brzechwa”.  Czytanki poprowadziła Pani Anna Maciejewska, która zabrała przedszkolaków w niezwykłą podróż wraz z panem Maluśkiewiczem, bohaterem wiersza Juliana Tuwima. Dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem brały udział w animacji utworu. Obserwowały Pana Maluśkiewicza, opisywały jego wygląd, wykonały dla niego łódeczkę z łupinki orzeszka, nadając jej nazwę i przez specjalne okulary wypatrywały na „morzu” wieloryba. Zajęcia dostarczyły maluchom wiele radości i były okazją do rozwoju kreatywności i wyobraźni. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Maciejewskiej,  Pani dyrektor Aldonie Kordus za zaproszenie i pracownikom Biblioteki za miłe przyjęcie.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia czerwiec 08 2017
Drukuj
TOP
RSS