Wrzesień 03 2015 21:09:06
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
WAŻNE !

Przypominamy, że dnia 3 lipca br. mija termin

składania wniosków do

przedszkola na rok szkolny 2015/2016 w rekrutacji uzupełniającej.

admin dnia lipiec 03 2015
Drukuj
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w grupach młodszych

Dnia 26 czerwca 2015r. w Przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla oddziałów I, II i III. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Annę Krawczyńską zaproszonych gości, rodziców i pracowników przedszkola najmłodsi przedszkolacy z grupy Motyle, Smerfy i Krasnale zaprezentowali swój program artystyczny. Dzieci wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój, śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki.

Koniec roku jest doskonałą okazją do podsumowań i podziękowań. Pani Dyrektor skierowała słowa wdzięczności do rodziców, pracowników administracji i obsługi, dziękując wszystkim za całoroczną współpracę. Ciepłe słowa dedykowała też wychowawcom oddziałów, dziękując za trud włożony w wychowanie naszych maluchów.

admin dnia lipiec 03 2015
Czytaj więcej · 62 czytań ·Drukuj
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 - oddziały IV, V, VI i VII

W  roku szkolnym 2014/2015  Uroczystość Zakończenia Przedszkola odbyła się 24 i 25 czerwca - 24 czerwca żegnały przedszkole dzieci z oddziałów V i VI, natomiast 25 czerwca z oddziałów IV i VII. Na początku uroczystości Pani Dyrektor Anna Krawczyńska powitała wszystkich zaproszonych gości, wśród których byli obecni Burmistrz Kobylina - Pan Bernard Jasiński, Inspektor ds. Oświaty – Pani Sylwia Wachowiak, Pani Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie – Emanuela Czwojdzińska oraz Pani Wicedyrektor – Mariola Wojciechowska. rodzice, pracownicy przedszkola oraz przedszkolacy z oddziałów: Biedroneczki, Kubusie, Misiaki i Pszczółki.  Program artystyczny przygotowany przez dzieci kończące edukację przedszkolną rozpoczął się polonezem. Następnie każda grupa przedszkolna zaprezentowała wiersze, piosenki i tańce. Odświętnie ubrane dzieci zaprezentowały się bardzo pięknie, jak na absolwentów przedszkola przystało. Po części artystycznej Pani Dyrektor w kilku słowach podsumowała okres pobytu dzieci w przedszkolu, życzyła przyszłym pierwszoklasistom  dobrych ocen i sukcesów w szkole oraz wspaniałych wakacji. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia przedszkola.

admin dnia lipiec 03 2015
Czytaj więcej · 54 czytań ·Drukuj
Dni Kobylina 2015

W sobotnie popołudnie 20 czerwca br. przedstawiciele naszej placówki uświetnili swoim występem tegoroczne obchody Dni Kobylina. W prezentowanym przez starszych przedszkolaków programie znalazły się piosenki, tańce oraz przedstawienie pt. „Zmartwienie pszczółek”. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż konferansjerkę naszego programu prowadzili sami przedszkolacy. Sprawdzili się w tej roli znakomicie. Mamy nadzieję, że występ  podobał się obecnym na stadionie gościom.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia lipiec 03 2015
Drukuj
Dni adaptacyjne

W dniach od  15 - 18 czerwca br. odbyły się w naszej placówce „Dnia adaptacyjne” dla dzieci, które zostały przyjęte do  przedszkola na rok szkolny 2015/2016. W spotkaniach uczestniczyli przyszli  przedszkolacy wraz z opiekunami oraz kadra pedagogiczna.  Maluchy miały okazję poznać wszystkie panie i zwiedziły przedszkolne sale. Starsi koledzy przygotowali dla nich niespodziankę, w postaci przedstawienia pt. „Zmartwienie pszczółek”.  Na zakończenie spotkań każdy nowy przedszkolak otrzymał słodki upominek oraz balonika. Podczas wszystkich dni frekwencja dopisała. Mamy nadzieję, że wspólne zabawy z nauczycielkami pomogą przyszłym przedszkolakom w przekroczeniu progów przedszkola we wrześniu.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia lipiec 03 2015
Drukuj
Wycieczka do Sieni Pszczelarskiej ''U Józefa''

W miesiącu czerwcu br. naszych przedszkolaków spotkała miła niespodzianka. Zostały one zaproszone do nowo otwartej Sieni Pszczelarskiej Pana Józefa Orzechowskiego w Kobylinie. Pasją Pana Józefa są pszczoły. Opowiedział On dzieciom o życiu i zwyczajach tych małych owadów. Dzięki opowieściom pszczelarza nasi milusińscy dowiedzieli się, na czym polega jego praca i jak powstaje miód. Przedszkolaki obejrzały prawdziwy ul, poznały jego budowę. Dodatkową atrakcją była degustacja miodu.

Serdecznie dziękujemy Państwu Grażynie i Józefowi Orzechowskim za miłe przyjęcie wszystkich grup przedszkolnych i wiele cennych informacji. Życzymy obfitych plonów z pasieki.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia lipiec 03 2015
Drukuj
Podziękowania

Kończący się rok szkolny 2014/2015 jest okazją do podziękowań, zatem serdeczne i gorące słowa wdzięczności  kierujemy do:

 • Organu prowadzącego, na czele z Panem Burmistrzem  Kobylina Bernardem Jasińskim,
 • Zarządu Fundacji PKM DUDA im. Maksymiliana Duda w Grąbkowie,
 • Zarządu Banku Spółdzielczego w Krotoszynie,
 • Zarządu  Koła Łowieckiego „Bażant w Kobylinie”,
 • Państwa Karoliny i Leszka Kowalkowskich,
 • Państwa Aldony i Pawła Sobańskich,
 • Państwa Bogumiły i Michała Voight,

za życzliwość, zrozumienie naszych potrzeb oraz finansowe wsparcie przekazane w ciągu mijającego roku szkolnego na organizację uroczystości i wycieczek w Przedszkolu w Kobylinie.

Podziękowania składamy także:

 • Pani Aleksandrze Jarus za nieodpłatne prowadzenie zajęć z języka angielskiego dla oddziału „Kubusiów”.
 • Państwu Monice i Emilianowi Wielebskim za przekazanie na rzecz  oddziału „Motyli” telewizora oraz DVD.
 • Pani Anecie Kaczmarek za przekazanie na rzecz oddziału „Biedroneczek”, akcesoriów do kącika fryzjerskiego.
 • Pani Krystynie Swora za uszycie spódniczek dla dziewczynek z oddziału „Smerfów”,
 • Pani Ewie Adamek za przekazanie dla grupy „Krasnali” fartuszków dla dyżurnych, czapek kucharskich oraz spódniczek,
 • Panu Krzysztofowi Robakowskiemu za wykonywanie drobnych napraw mebli oraz sprzętu na placu zabaw,
 • Panu Maciejowi Pilujskiemu za wykonanie drewnianych pałeczek i karmnika dla oddziału „Pszczółek”.
 • Panu Wojciechowi Szcześniakowi za ofiarowanie akcesoriów do zabaw w strażaka,

Dziękujemy również Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom za całoroczną współpracę oraz  pomoc w realizacji przedszkolnych  przedsięwzięć, a także  tym  Osobom, które umożliwiły nam organizację wycieczek i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na terenie ich zakładów pracy.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Personel

oraz dzieci Przedszkola w Kobylinie

admin dnia czerwiec 16 2015
Drukuj
Rekrutacja
Arkusz obserwacji
* Dziecko 3-letnie - Arkusz
* Dziecko 4-letnie - Arkusz
* Dziecko 5-letnie - Arkusz
* Dziecko 6-letnie - Arkusz
Galeria - migawki
TOP
RSS