Wrzesień 30 2016 17:06:22
GłównaKontakt

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie
Informacja dla rodziców !

Informujemy, że dnia 29.09.2016r. tj. czwartek w godz. od 17.00 – do 18.00 odbędą się w Przedszkolu konsultacje dla Rodziców. Dla oddziału Krasnali konsultacje odbędą się w godz. od 15.45 – do 16.45. Serdecznie zapraszamy.

admin dnia wrzesień 28 2016
Drukuj
Realizacja programu "Archi - przygody" w grupie VI "Krasnali" - zajęcie III

Dnia 28 września „Krasnale” na zajęcia z panem architektem zaprosiły swych przedszkolnych kolegów z oddziału IV „Smerfów”. Było to drugie zajęcie z cyklu „Przewodnik po mojej okolicy”. Wspólnie z młodszymi kolegami obejrzały mapę miasta Kobylina i zaznaczone symbolami miejsca z odbytej wycieczki w dniu 19 września. Wspólnie nazywały obiekty i budynki charakterystyczne dla naszej miejscowości. Na obecnym zajęciu obejrzały dużą mapę stworzoną i przywiezioną przez pana Sebastiana Skrzydlińskiego i umieszczały wydrukowane zdjęcia z wcześniejszej wycieczki.


admin dnia wrzesień 29 2016
Czytaj więcej · 4 czytań ·Drukuj
Wycieczka autokarowa do Przedsiębiorstwa Hodowlano - Nasiennego pana W. Legutko

Dnia 26 września dzieci z oddziału V, VI, VII naszego przedszkola pojechały autokarem do Jutrosina. Tam zwiedziły Przedsiębiorstwo Handlowo – Nasienne pana W. Legutki. Dzieci obejrzały animowany film „Jak powstają nasiona”, rozwiązywały zagadki o owocach i warzywach, dowiedziały się o serii nasion dla dzieci „Wesoły ogródek”. Miały także okazję obejrzeć cały zakład i dowiedzieć się wielu ciekawostek o nasiennictwie, sposobie przechowywania nasion oraz uprawie kwiatów, ziół i warzyw. Były w magazynach, w chłodni i w laboratorium. Oglądały czynności pracy ludzi w poszczególnych działach zakładu.

 

admin dnia wrzesień 29 2016
Czytaj więcej · 9 czytań ·Drukuj
Powitanie Jesieni

 Dnia 22 września 2016 r. w naszej placówce odbyła się uroczystość „Powitania Jesieni”. Wszystkich zebranych na holu przedszkola  gości powitała wyjątkowa postać - Pani Jesień, która przybyła do nas wraz ze swoimi  krasnalami.  Pani Jesień przyszła z wielkim koszem pełnym jesiennych darów i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Wiersze i piosenki w wykonaniu przedszkolaków wprowadziły nas w piękną kolorową porę roku.


Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

admin dnia wrzesień 26 2016
Drukuj
ARCHI-PRZYGODY

Dnia 19 września 2016 r. dzieci z oddziału VI „Krasnali” Przedszkola w Kobylinie uczestniczyły w kolejnych zajęciach programu architektonicznego „Archi - przygody”. Było to pierwsze zajęcie z cyklu „Przewodnik po mojej okolicy”. Pan Mirosław Bąkowski opowiedział dzieciom legendę związaną z Kobylinem, opowiedział o historii lokalnego krajobrazu. Omówił budowle i zabytki miasta na podstawie ilustracji przygotowanych przez wychowawcę oddziału na gazetce. Dzieci wspólnie z panem architektem obejrzały powiększone mapy Kobylina, odnajdywały na mapach znane im miejsca oraz charakterystyczne budowle. Po wspólnym ustaleniu trasy wycieczki cała grupa udała się na spacer po najbliższej okolicy. Wycieczka miała na celu odszukiwanie śladów historii, miejsc o szczególnych walorach, opowiadanie o nich oraz zaznaczanie ich symbolami na mapie miasta.

admin dnia wrzesień 20 2016
Czytaj więcej · 13 czytań ·Drukuj
Pierwszy spacer maluszków

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 

 

 

 

admin dnia wrzesień 20 2016
Drukuj
Pierwsze dni w przedszkolu

 Skończyły się wakacje, skończyła swoboda. Nadszedł czas na obowiązki, pracę i przedszkole. Trudny to czas dla dzieci, a szczególnie tych najmłodszych. Może czasem trudniejszy dla rodziców, bo dzieci wcześniej czy później radzą sobie z nową sytuacją. Świadczą o tym uśmiechnięte choć trochę przejęte buzie. Bo przecież trzeba rozstać się z ukochaną mamą, ukochanym tatą i rozpocząć zabawę i naukę w przedszkolu. Mamy nadzieję , że nasi Milusińscy szybko zaaklimatyzują się w nowym otoczeniu.

admin dnia wrzesień 20 2016
Czytaj więcej · 15 czytań ·Drukuj
TOP
RSS