Statystyki

stat4u

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

III OTWARTY TURNIEJ KARATE SZLAKIEM TEMPLARIUSZYDrukuj

III OTWARTY TURNIEJ KARATE SZLAKIEM TEMPLARIUSZY

W sobotę 9 maja 2015 roku w Koźminie Wielkopolskim przeprowadzono zawody karate pod nazwą III Otwarty Turniej Karate Szlakiem Templariuszy Koźmin Wielkopolski 2015. Do Koźmina zjechało ponad 200 zawodników z 22 klubów karate całego regionu.

Turniej według przepisów Polskiej Federacji Karate Sportowego zorganizował Koźmiński Klub Karate Do Shotokan, przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate w Poznaniu i Gminnym Ośrodkiem Sportu, pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim. Zawody zostały objęte patronatem prasowym gazety Krotoszyńskiej.

To już dwunasty raz - wymiana szkolnaDrukuj

To już dwunasty raz - wymiana szkolna

W kwietniu tego roku już dwunasty raz uczniowie naszej szkoły odwiedzili swoich partnerów z zaprzyjaźnionej szkoły w Jesewitz w Saksonii. Wizyta ta jest efektem wspólnie opracowanej umowy, dotyczącej współpracy naszych placówek oświatowych, która obejmuje kontynuację kontaktów korespondencyjnych między uczniami, prezentację realizowanych projektów, wzbogacanie i poszerzanie wiedzy o naszych krajach, regionach i gminach oraz wymianę grup uczniowskich.

Puchar dla SP Kobylin w turnieju piłki ręcznej dziewczątDrukuj

Puchar dla SP Kobylin w turnieju piłki ręcznej dziewcząt

W czwartek 9 kwietnia w kobylińskiej hali sportowej został rozegrany turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół podstawowych o puchar Burmistrza Miasta Kobylina, zorganizowany w celu popularyzacji tej dyscypliny wśród dzieci. Do tej pory już kilka razy byliśmy organizatorami podobnych zawodów i trzeba powiedzieć że cieszą się one dużym powodzeniem a dziewczęta uczestniczą w nich bardzo chętnie. Tym razem do udziału w rywalizacji zaprosiliśmy szkoły z Jutrosina, Chojna,  Rawicza i Pogorzeli bo wszędzie tam uprawiana jest w mniejszym lub większym stopniu piłka ręczna. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym więc nie było  mowy o żadnych przypadkach i kalkulacji bo po prostu trzeba było wygrać wszystko.

Gminny Turniej Bezpieczeństwa o Ruchu DrogowymDrukuj

Szkoła News

W piątek 10 kwietnia 2015 r. odbył się w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Gminny Turniej o Ruchu Drogowym. Celem turnieju było wyłonienie drużyny, która reprezentować będzie naszą gminę w turnieju powiatowym.

Szkoły Podstawowe – Smolice, Kuklinów, Zalesie Małe i Kobylin, reprezentowały 4 - osobowe drużyny (2 dziewczynki i 2 chłopców).

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 25 pytań. Po części teoretycznej odbył się praktyczny przejazd rowerem po  torze przeszkód. Tor sprawnościowy składał się z następujących  elementów: rynna, tarka, równoważnia, bramka wisząca, slalom z ograniczeniem, korytarz z desek oraz zatrzymanie w miejscu.

Na powitanie wiosnyDrukuj

Na powitanie wiosny

Wiosnę w tym roku przywitaliśmy w naszej szkole dość nietypowo. Odbył się bowiem Szkolny Konkurs Recytatorski „Na powitanie wiosny”.

Kilka dni wcześniej przed planowanym konkursem nasi poloniści wyłonili kilka talentów aktorskich i recytatorskich w poszczególnych klasach. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas IV – VI. Otrzymali oni do nauczenia się wiersze o tematyce wiosennej. Wszystko odbyło się w ścisłej tajemnicy, po to aby forma i przebieg konkursu były niespodzianką i miłym akcentem na powitanie wiosny.

1,515,390 unikalnych wizyt