Statystyki

stat4u

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Puchar dla SP Kobylin w turnieju piłki ręcznej dziewczątDrukuj

Puchar dla SP Kobylin w turnieju piłki ręcznej dziewcząt

W czwartek 9 kwietnia w kobylińskiej hali sportowej został rozegrany turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół podstawowych o puchar Burmistrza Miasta Kobylina, zorganizowany w celu popularyzacji tej dyscypliny wśród dzieci. Do tej pory już kilka razy byliśmy organizatorami podobnych zawodów i trzeba powiedzieć że cieszą się one dużym powodzeniem a dziewczęta uczestniczą w nich bardzo chętnie. Tym razem do udziału w rywalizacji zaprosiliśmy szkoły z Jutrosina, Chojna,  Rawicza i Pogorzeli bo wszędzie tam uprawiana jest w mniejszym lub większym stopniu piłka ręczna. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym więc nie było  mowy o żadnych przypadkach i kalkulacji bo po prostu trzeba było wygrać wszystko.

Gminny Turniej Bezpieczeństwa o Ruchu DrogowymDrukuj

Szkoła News

W piątek 10 kwietnia 2015 r. odbył się w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Gminny Turniej o Ruchu Drogowym. Celem turnieju było wyłonienie drużyny, która reprezentować będzie naszą gminę w turnieju powiatowym.

Szkoły Podstawowe – Smolice, Kuklinów, Zalesie Małe i Kobylin, reprezentowały 4 - osobowe drużyny (2 dziewczynki i 2 chłopców).

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 25 pytań. Po części teoretycznej odbył się praktyczny przejazd rowerem po  torze przeszkód. Tor sprawnościowy składał się z następujących  elementów: rynna, tarka, równoważnia, bramka wisząca, slalom z ograniczeniem, korytarz z desek oraz zatrzymanie w miejscu.

Na powitanie wiosnyDrukuj

Na powitanie wiosny

Wiosnę w tym roku przywitaliśmy w naszej szkole dość nietypowo. Odbył się bowiem Szkolny Konkurs Recytatorski „Na powitanie wiosny”.

Kilka dni wcześniej przed planowanym konkursem nasi poloniści wyłonili kilka talentów aktorskich i recytatorskich w poszczególnych klasach. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas IV – VI. Otrzymali oni do nauczenia się wiersze o tematyce wiosennej. Wszystko odbyło się w ścisłej tajemnicy, po to aby forma i przebieg konkursu były niespodzianką i miłym akcentem na powitanie wiosny.

Moja ulubiona Pani z bibliotekiDrukuj

Moja ulubiona Pani z biblioteki

W piątek 13 marca 2015 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I – III „Moja ulubiona Pani z biblioteki”. W konkursie udział wzięło 45 uczniów. Technika wykonania prac była dowolna.

Spośród przyniesionych do biblioteki prac postanowiono wyróżnić 10 najciekawszych. Komisja która oceniała prace zwracała uwagę przede wszystkim na samodzielność wykonania pracy, pomysłowość i ogólne wrażenie estetyczne.

Konkurs ortograficznyDrukuj

Konkurs ortograficzny

Dnia 27 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III. W konkursie wzięło udział 9 szkół. Tekst dyktanda przywożą szkoły biorące udział w konkursie i w drodze losowania wybierany jest jeden tekst, który wszyscy uczestnicy piszą. Tegoroczny tekst był o tchórzliwym Grzesiu.

1,472,516 unikalnych wizyt