Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Kryteria i harmonogram rekrutacji do szkoły podstawowejDrukuj

Szkoła News

 

III Krotoszyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w SumoDrukuj

III Krotoszyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sumo

W niedzielę 11 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie odbyły się III Krotoszyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sumo połączone z  Turniejem Przedszkolaków w sumo.

Organizatorami niedzielnych zawodów było Towarzystwo Atletyczne Rozum i Polski Związek Sumo. Prawie 400 dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało tego dnia na dohio o miano najlepszych atletów.

Ogromną atrakcją imprezy była wizyta prawdziwego Mikołaj z Finlandii, z Rovaniemi, który co ciekawe pozował wcześniej do reklamy coca- coli. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów Mikołaj przybył w towarzystwie konsula Finlandii, który ku miłemu zaskoczeniu zawodników i kibiców przemówił krótko po polsku. Wielu chętnych  zrobiło sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem. Niektóre dzieci przekazały na ręce wyjątkowego gościa okolicznościowe listy z życzeniami, oczekując, że je spełni.

Gwiazdkowa niespodzianka 2016 w KobylinieDrukuj

Gwiazdkowa niespodzianka 2016 w Kobylinie

Podobnie jak w latach ubiegłych, jednym z przedsięwzięć charytatywnych towarzyszącym świętom Bożego Narodzenia była ogólnokrajowa akcja charytatywna "Gwiazdkowa Niespodzianka", która polegała na bezpłatnym przekazaniu upominkowych paczek świątecznych dzieciom. Paczki te są solidarnym darem ludzi z Niemiec, Anglii, Holandii i USA, którzy po raz kolejny  włączyli się w ogólnoświatową akcję Samaritan's Purse z USA - Operation Christmas Child. W ramach tego projektu  co roku jest przygotowywanych około 10 mln. paczek, które są wysyłane do ponad 100 krajów,  w tym Polski.

Międzynarodowa organizacja charytatywna Samaritan's Purse ma na celu nieść pomoc ludziom ubogim i potrzebującym. Dodatkowo w roku 1993 powstał projekt nazwany Operation Christmas Child polegający na tym, że w krajach bogatszych zachęca się ofiarodawców do przygotowania prezentów świątecznych dla dzieci z uboższych rejonów. Standardem jest opakowanie po butach, które określa wielkość pojedynczego prezentu. Poza tym muszą być to rzeczy nowe, trwałe, bezpieczne i przydatne dla dziecka. Paczki te następnie w kontenerach lub ciężarówkach dostarczane są do miejsc gdzie krajowi koordynatorzy zorganizowali sieć dystrybucji gwarantującą dotarcie do dzieci.

Wycieczka do WrocławiaDrukuj

Wycieczka do Wrocławia

W dniu 2 lutego uczniowie, z klas Vca i VIab, wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem Naszego wyjazdu była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis. Wspomniana wystawa poświęcona jest jednemu z żywiołów Ziemi. Twórcy w fascynujący sposób ukazują ogromne znaczenie wody dla  istnienia człowieka.

Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody o powierzchni 4000 m². Podzielone jest na osiem stref tematycznych, a każda z nich przedstawia wodę z innego, oryginalnego ujęcia.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy od uczestnictwa w warsztatach. W ten czas ferii odbyliśmy ciekawą lekcję, podczas której,  pod okiem pana Krzysztofa mogliśmy wykonywać różnorodne doświadczenia z wodą, w roli głównej. Dowiedzieliśmy  się między innymi, w jaki sposób można otrzymać  wodę mineralną, tęczę, a także czym jest, obco brzmiące do tej pory,  „napięcie powierzchniowe wody.”

Ferie zimoweDrukuj

Ferie zimowe

Drodzy Uczniowie,

właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. Niech ten wspaniały czas przyniesie Wam wiele radości, wytchnienia od szkolnych obowiązków i pięknych chwil z Waszymi bliskimi.

Odpoczywając zachowajcie ostrożność, zwłaszcza podczas zabaw zimowych czy uprawianiu sportów zimowych, bądźcie zawsze widoczni na drodze, zachęcam do noszenia odblasków nie tylko w terenie zabudowanym. Zawiadamiajcie swoich rodziców i opiekunów jeżeli cokolwiek Was zaniepokoi. Zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych.

Życzymy Wam kreatywnego wykorzystania wolnego czasu i sprzyjającej aury, byście choć trochę mogli skorzystać z uroków zimy. Wracajcie do swoich obowiązków zdrowi, uśmiechnięci i pełni nowej energii.  Udanego wypoczynku

życzy

Dyrekcja Szkoły

2,434,504 unikalnych wizyt