Statystyki

stat4u

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i PastorałekDrukuj

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

17 stycznia w sali przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie odbył się już po raz jedenasty Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa  w Kobylinie. Główne cele konkursu to propagowanie pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd oraz prezentacja uzdolnień muzycznych i wokalnych dzieci.

Czytanie łączy pokoleniaDrukuj

Czytanie łączy pokolenia

22 stycznia uczniowie klasy IIIa jak co roku gościli w szkole swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Tym razem spotkanie upłynęło pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” i miało na celu propagowanie czytania wśród dzieci i dorosłych oraz zachęcenie do wspólnego czytania jako jednej z form spędzania czasu wolnego.

Po krótkim programie artystycznym w wykonaniu wnuków wszyscy wysłuchali opowiadania pt. „Superdziadek” czytanego przez Kubę Całkę. Następnie swoje talenty aktorskie zaprezentowały babcie i dziadkowie czytając „Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty Strzałkowskiej. Były też wspólne występy wnuków z babciami i dziadkami.

Piłkarki ręczne SP Kobylin mistrzyniami powiatuDrukuj

Szkoła News

W środę 14 stycznia w Koźminie Wlkp. odbyły się mistrzostwa powiatu  w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. To była kolejna okazja do sprawdzenia  umiejętności reprezentantek naszej szkoły. W zawodach wystartowały cztery zespoły dziewcząt i trzy zespoły chłopców. Dziewczęta naszej szkoły rozegrały trzy spotkania kolejno z SP Rozdrażew zwyciężając 10:2 potem z SP Mokronos remisując w meczu 3:3, po  dramatycznym przebiegu, dlatego że prowadziliśmy 3 do zera, żeby potem dać sobie strzelić trzy bramki na tzw. własną prośbę.

Kolędnicy Misyjni 2014Drukuj

Kolędnicy Misyjni 2014

Wraz z członkami Szkolnego Ogniska Misyjnego Adą Paluszkiewicz (anioł), Szymonem Flakiem (Józef), Jakubem Durczewskim (mieszkaniec Indii), Weroniką Wojtyczką (Maryja), Alicją Swendracką (nosiła plakat), Adamem Robakowskim (misjonarz), Hubertem Sobańskim (nosił gwiazdę) oraz z założycielką p. Krystyną Konieczną po raz drugi chodziliśmy z kolędą misyjną po parafii i mieście. W trakcie występu śpiewaliśmy kolędy oraz odegraliśmy krótkie przedstawienie. W tym roku ofiary zbieraliśmy dla dzieci z Indii.

Rozesłanie kolędników misyjnych odbyło się w piątek, w dniu świętego Szczepana. 

Aniołowie z nieba wiodą, gdzie potrzebaDrukuj

Aniołowie z nieba wiodą, gdzie potrzeba

W dniu 19 grudnia 2013 roku, w sali świetlicy szkolnej odbyły się jasełka. Tematem przewodnim występu było zdanie: „Aniołowie z nieba wiodą, gdzie potrzeba”.  Przedstawienie składało się z kilku scen, w których głównymi postaciami były anioły. W pierwszej z nich anioł przypominał uczennicy o obowiązku uczenia się, ale przede wszystkim  o pomocy chorej  mamie, która przebywała w szpitalu. W drugiej scenie posłaniec z nieba miał za zadanie rozdzielić bijących się chłopców i zaprosić ich do zastąpienia nienawiści - miłością i przebaczeniem, co dokonało się po zaprowadzeniu urwisów do Króla Pokoju.

Kolejna scena wywołała falę radości, a to za sprawą tańca z pieniędzmi wykonanego przez Pawła, który grał rolę bogacza. Dla pieniędzy biznesmen zapomniał o rodzinie, świętach i przyjaciołach. Dopiero wizyta  u Nowonarodzonego pozwoliła mu zrozumieć, że prawdziwym bogactwem jest dobroć i czyste serce, a zaprowadził go do Niego nie kto inny jak anioł.

1,372,487 unikalnych wizyt