Statystyki

stat4u

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Ogłoszenie o przeprowadzanym ''Rozeznaniu cenowym''Drukuj

Szkoła News

Ogłoszenie o przeprowadzanym „Rozeznaniu cenowym”

z dnia 21.11.2014 roku

 

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole

ul. 3-go Maja 9 63-740 Kobylin

tel. 65-548-24-32

II Gminny Festiwal Piosenki ObcojęzycznejDrukuj

II Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W czwartek, 27 listopada, w sali szkolnej kobylińskiego gimnazjum odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 młodych artystów, którzy rywalizowali w 11 kategoriach.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół z terenu gminy Kobylin. Można było startować w kategorii solista bądź zespół, śpiewając piosenkę w języku angielskim lub niemieckim.

W jury zasiedli: burmistrz Bernard Jasiński, Katarzyna Jackowska – dyrektor Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie, Marlena Kamińska – dyrektor SP Smolice, Małgorzata Polna – przedstawicielka Rady Rodziców, Sławomir Domaszewski – nauczyciel muzyki, Bartosz Juzyk – nauczyciel języka angielskiego.

Pieczenie i dekorowanie piernikówDrukuj

Pieczenie i dekorowanie pierników

W czwartek 4 grudnia mali cukiernicy z klasy I a i I c spróbowali swoich sił przy wyrobie świątecznych pierników. Przed uczniami stało nie lada wyzwanie: musieli oni rozwałkować ciasto i wyciąć z niego foremkami różne kształty. Upieczone pierniki zostały pięknie polukrowane i kolorowo udekorowane. Dzieci były bardzo zadowolone z końcowego efektu swojej pracy. Był to miło i przyjemnie spędzony czas.

Dziękujemy p. Annie Janura oraz p. Tomaszowi Brzykcemu za pomoc w wypieczeniu pierników.

Wychowawczynie kl. I a oraz I c 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

O Janicku zbójnickuDrukuj

O Janicku zbójnicku

28 listopada uczniowie z klas I-III wysłuchali bajki muzycznej w wykonaniu zespołu Karpackie Trio. Głównym bohaterem bajki był zbójnik Janicek, o którego przygodach dzieci dowiedziały się z przedstawionych pieśni, takich jak : "Bez zielone jare zytko", "Nie lyj dyscu, nie lyj", "Kapura". Koncert zakończył się wspólnym śpiewem oraz turlikaniem na dzwoneczkach piosenek "Janicku, Janicku" oraz piosenką "W murowanej piwnicy".

P. Majnert-Walkowiak

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

MIKŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄTDrukuj

MIKŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

We wtorek 2 grudnia w kobylińskiej hali sportowej odbył się Mikołajkowy turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie kategorie wiekowe rocznik 2002  klasy szóste oraz 2003 klasy piąte. Oprócz naszej szkoły w turnieju udział wzięły dwie drużyny z SP Rozdrażew, SP 13 Leszno, SP Mokronos oraz SP Pogorzela.

Walka jak to zwykle w piłce ręcznej bywa okazała się bardzo zacięta,  nie obyło się bez siniaków i łez ale to właśnie daje duże poczucie satysfakcji, że można podołać trudom walki i delektować się później smakiem zwycięstwa lub tez przeżywać dramat porażki. Jedno i drugie uczucie tak bardzo znają sportowcy i trzeba wiedzieć że jedno i drugie doświadczenie ma swoją wartość. Czasami porażka daje więcej nauki niż zwycięstwo. Tym razem dziewczęta miały więcej powodów do radości i zadowolenia co też bardzo ucieszyło kibiców i rodziców.

1,335,941 unikalnych wizyt