Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Rekolekcje 2018 "Jesteśmy Kościołem"Drukuj

Rekolekcje 2018 "Jesteśmy Kościołem"

 

Tekst już wkrótce

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

ŚWIETLICA: Wycieczka na lodowisko i do parku trampolinDrukuj

ŚWIETLICA: Wycieczka na lodowisko i do parku trampolin

W czwartek 15 lutego, w czasie ferii zimowych, świetlica zorganizowała wyjazd na zajęcia rekreacyjno - sportowe. Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko w Gostyniu. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy figurowej na lodzie. Bywało różnie, ale liczyły się chęci. Można powiedzieć, że radzili sobie wspaniale i nikogo nie zostawili na lodzie, pomagając sobie wzajemnie. Mając całe lodowisko do dyspozycji, można było tworzyć różne ciekawe układy. Mimo bolących kolan i kostek zabawa była niepowtarzalna. Drugim punktem wyjazdu był park trampolin Euro Jump w Lesznie. Podczas pobytu uczniowie mieli do dyspozycji ścianę wspinaczkową z basenem gąbek, trampoliny sportowe, koszykówkę na trampolinach oraz interaktywny tor przeszkód, który wymagał od każdego skupienia, koncentracji oraz dobrej kondycji fizycznej. W drodze powrotnej dzieci posiliły się w restauracji Mc’Donalds i w dobrych humorach wróciły do domu.

Danuta Janura-Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

ŚWIETLICA: Światowy Dzień ChoregoDrukuj

ŚWIETLICA: Światowy Dzień Chorego

Pamiętając o potrzebie bezinteresownej pomocy dla innych i nawiązując do obchodów Światowego Dnia Chorego, dnia 11 lutego uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz z opiekunką p. Danutą Janura-Barteczka udali się do Parafii Matki Boskiej Przy Żłóbku w Kobylinie. Dzieci wystąpiły z przygotowanym wcześniej programem artystycznym. Poprzez śpiew, recytację, tańce, pragnęły rozjaśnić trudy codzienności ludzi chorych, samotnych, którzy borykają się na co dzień z bólem, niepełnosprawnością. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze i na pewno zaowocuje dalszą współpracą. Poza tym miało posłużyć rozwijaniu jakże ważnych w dzisiejszym świecie pozytywnych wartości wśród uczniów jak: dobro, wrażliwość, szacunek do ludzi starszych i cel ten zrealizowano.

Danuta Janura-Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

PodziękowanieDrukuj

Podziękowanie

Dyrekcja Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie składa gorące słowa podziękowania Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie za przycięcie drzew obok budynku Zespołu oraz uprzątnięcie gałęzi. Panu Pawłowi Bzdędze dziękujemy za udostępnienie podnośnika.

Dobrze jest mieć wokół siebie życzliwych ludzi, na których bezinteresowną pomoc można zawsze liczyć. Pomimo mroźnej, wietrznej pogody, w sobotę dnia 24 lutego br. Kobylińscy Strażacy przystąpili do akcji przycinania drzew przy budynku Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole, bo czują się odpowiedzialni nie tylko za bezpieczeństwo ludzi, ale również za piękno przyrody i dobro publiczne ! Dziękujemy !

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Jak bezpiecznie spędzić ferieDrukuj

Jak bezpiecznie spędzić ferie

W ostatnim, przed zimowymi feriami, dniu nauki uczniowie klas IV-VII wzięli udział w akcji edukacyjno-informacyjnej dotyczącej bezpiecznego korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych oraz sposobów reagowania w sytuacji zagrożenia. Spotkanie odbyło się nad stawem na Grobli, a zorganizowali je strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylina wspólnie z Policją i Zawodową Strażą Pożarną z Krotoszyna.  Dzieci z zainteresowaniem obejrzały akcję ratowania osoby, która wpadła pod lód. W namiocie pneumatycznym przeprowadzono też instruktaż udzielania pierwszej pomocy w sytuacji hipotermii. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i będzie przestrogą podczas zimowych zabaw. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i zorganizowanie spotkania, a wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych ferii.                                                                                                 

 Mariola Wojciechowska

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

3,187,881 unikalnych wizyt