Statystyki

stat4u

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

I TY możesz pomóc Maciejowi !Drukuj

Konkurs na Palmę WielkanocnąDrukuj

Samorząd Szkolny i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej organizują konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Palma w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.

Celem konkursu jest podtrzymywanie pięknych ludowych tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

W konkursie biorą udział zespoły klasowe. Technika wykonania prac jest dowolna- liczy się pomysłowość i fantazja.

Wszystkie palmy podpisane /przyczepiona karteczka/ przynosimy w Niedzielę Palmową na Mszę św. /kl. I-III o 10:00 do klasztoru/, /kl. IV-VI 0 11:00 do fary/, gdzie zostaną Poświęcone i procesyjnie wniesione  do kościoła.

Po mszy komisja konkursowa oceni prace.

Termin wręczenia nagród zostanie podany do wiadomości.

 

Nagrody fundują m.in. Gwardian Klasztoru i Burmistrz Kobylina

Wybory KsiążekDrukuj

Wybory Książek

W dniu 12 marca 2015 r. odbyły się w naszej szkole „Ogólnopolskie Wybory Książek”. Udział w wyborach wzięli wszyscy obecni w tym dniu uczniowie naszej szkoły czyli 336 dzieci.

Uczniowie wrzucali do urny karty do głosowania, na których wpisywali 1-3 tytuły najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Z tych propozycji powstała lista najciekawszych książek – według uczniów naszej szkoły. Lista przekazana została redakcji „Biblioteki w szkole”, która po sporządzeniu ogólnopolskich wyników przekaże je pani minister edukacji narodowej Joannie Kluzik – Rostkowskiej, która objęła patronat nad wyborami.

Z Tuwimem weselej!Drukuj

Z Tuwimem weselej!

Corocznie w naszej szkole uczniowie świętują z okazji Dnia Patrona, który jest poświęcony Julianowi Tuwimowi. W tym roku szkolnym, tuż przed zimowymi feriami, zostało przygotowane i zaprezentowane przedstawienie pt. „Z Tuwimem weselej”.

Dwie konferansjerki: Marysia Grzempowska i Natalia Spruta zaprosiły wszystkich widzów do zabawy w … teatr! Uczniowie z klas IV – VI przedstawili inscenizacje wierszy poety. 

XXI Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2015Drukuj

XXI Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2015

W sobotę 7 marca 2015 roku w Środzie Wielkopolskiej po raz dwudziesty pierwszy przeprowadzono Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2015.
Do zawodów zgłoszono ponad 300 zawodników z 36 klubów karate – czterech województw. Nasz klub reprezentowało pięcioro zawodników: Kobusińska Marta, Ratajczak Natan, Turbański Wiktor, Ratajczak Dorien i Łęcki Jakub.

1,452,758 unikalnych wizyt