Statystyki

stat4u

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Ogłoszenie o przeprowadzanym ''Rozeznaniu cenowym''Drukuj

Szkoła News

Ogłoszenie o przeprowadzanym „Rozeznaniu cenowym”

z dnia 21.11.2014 roku

 

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole

ul. 3-go Maja 9 63-740 Kobylin

tel. 65-548-24-32

XII MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KARATE KROTOSZYN 2014Drukuj

XII MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KARATE KROTOSZYN 2014

8 listopada 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyła się XII edycja Mistrzostw Wielkopolski w Karate. Organizatorem zawodów była Akademia Sportów Walki NIPPON z Krotoszyna, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Karate, Polskiej Federacji Karate Sportowego oraz wsparciu Miasta i Gminy Krotoszyn.
W zawodach wystartowało 263 zawodników z 29 klubów z Wielkopolski, Dolnegośląska i Opolszczyzny. Na pięciu matach rozegrano 57 konkurencji we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci do seniora, w kata i kumite, indywidualnie i drużynowo.

Październik miesiącem oszczędzaniaDrukuj

Październik miesiącem oszczędzania

12 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu oszczędzania zorganizowanego przez SKO pod hasłem "Październik miesiącem oszczędzania". W tym konkursie wszyscy oszczędzający są zwycięzcami, ale oprócz tego niektórzy uczniowie za swoje szczególne zaangażowanie zdobyli nagrody rzeczowe. W tym roku nagrodzono 25 uczniów z klas I-III w konkursie indywidualnym oraz 1 ucznia z klasy Va. W konkursie klasowym pierwsze miejsce zajęła klasa IIIa, na drugim miejscu znalazła się klasa Ia, natomiast trzecią lokatę uzyskała klasa Id. Nagrody dla uczniów indywidualnych oraz klas zostały zakupione z odsetek bankowych oraz ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Krotoszynie oddział w Kobylinie. Bardzo się cieszę, że choć październik się już skończył uczniowie nadal systematycznie dokonują wpłat na swoje książeczki! Życzę dalszej wytrwałości w oszczędzaniu!

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

Teresa Grobelna

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Miesiąc Bibliotek SzkolnychDrukuj

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W dniu 12 listopada 2014r. odbył się w naszej szkole apel, podczas którego rozstrzygnięte zostały konkursy zorganizowane z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W klasach II przez cały miesiąc październik trwał konkurs „Mania czytania”. Znany i lubiany przez uczniów klas młodszych konkurs polegał na wrzucaniu losów za każdą przeczytaną w tym miesiącu książkę. Podczas apelu komisyjnie otwarte zostało pudło z losami i wśród 10 zwycięzców znaleźli się: Marta Kobusińska, Dagmara Kaczmarek, Julia Pawlicka, Marta Wachowiak, Kasia Twardowska, Jan Pospiech, Natalia Wojtkowiak, Klaudia Koralewicz, Antoś Pospiech i Zosia Sobczak. 

Wizyta w teatrzeDrukuj

Wizyta w teatrze

W dniu 31 października 2014 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami: M. Sprutą, M. Szwarczyńską – Nowak i panią A. Poprawską udały się na całodniową wycieczkę do Kalisza. Rozpoczęła się ona od zwiedzania tego pięknego miasta. Wielu uczniów miało okazję być tam po raz pierwszy. Po Kaliszu oprowadzał nas przewodnik, który pokazał nam najciekawsze i godne uwagi miejsca. Zobaczyliśmy m.in. Główny Rynek z neoklasycystycznym Ratuszem, Plac Św. Józefa na którym znajduje się sanktuarium Św. Józefa – najstarszy na świecie ośrodek kultu tego świętego i skarbnica zabytków sztuki sakralnej, Małą Elektrownię Wodną, Basztę „Dorotka”, i wiele innych ciekawych zabytków. 

1,321,641 unikalnych wizyt